تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱
۰
کد مطلب : ۱۹۵۰
مسئول مرکز متنا سازمان فضای مجازی بسیج:

رونمایی از بازی بین المللی سفیر عشق در دهه دوم محرم

رونمایی از بازی بین المللی سفیر عشق در دهه دوم محرم
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش گلستان ما، مهدی جعفری جوزانی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه هدف شکل گیری مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی ایجاد نهضت تولید محتوای تخصصی بومی است اظهار داشت: هدف این است که بصورت تخصصی در سراسر کشور و در قالب های بومی تولیدات استانی داشته باشیم، یعنی در یک استان انیمیشن مختص و با لهجه و گویش آن استان را تولید کنیم.
وی افزود: به موضوعات و مسائلی که استان ها با آن درگیر هستند و مسئله اساسی آن ها است الویت می دهیم و در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سایر حوزه هایی که مردم مطالباتی دارند ورود می کنیم.
مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی سازمان بسیج با بیان اینکه مردم یک استان به معضل بیکاری و اعتیاد و … در استان خود نسبت به مسایل کلان کشور، توجه و اقبال بیشتری دارند خاطر نشان کرد: مردم محتوای بومی را به مراتب بیشتر می پذیرند و برایشان جذابیت دارد. موضوعات باید در قالب هایی که به ذائقه مردم نزدیک است پرداخته شود.
جعفری جوزانی با بیان اینکه ریشه شکل گیری مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی در مرکز هنر های رقومی بسیج است گفت: مرکز هنر های رقومی بسیج سال ۹۲ تاسیس شد و در ۲۹ مرکز طی ۵ سال به فعالیت خود ادامه داد.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۶ تصمیم گرفتیم با توجه بیانات رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی این مرکز را که فعالیت خود را در حوزه تلویزیون، سینما و عرصه فرهنگی بود تغییر دهیم و در فضای مجازی فعالیت کند اما به خاطر برخی مخالفت ها، این انتقال انجام نشد و ما مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی را راه اندازی کردیم.
مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ماهیت فعالیت رقومی با متنا متفاوت است خاطر نشان کرد: هر آنچه که به عنوان تولید محتوا می توان یاد کرد و قالب آن، قالب فضای مجازی است، مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی ورود می کند.
جعفری جوزانی عنوان کرد: میدان فعالیت مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خیلی گسترده است و تولیدات تصویری، انیمشن، موشن گرافیک تا بازی های رایانه ای و دیجیتال و نرم افزار های سرگرمی را دربرمی گیرد.
وی مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی را مرکز تازه تاسیس اما ریشه دار دانست و تاکید کرد: ما الان ۳۲ مرکز داریم که در حال فعالیت هستند و بزرگترین کاری که در یک سال گذشته انجام شد برگزاری رویداد بزرگ تولید محتوای کشور بود که در منطقه غرب آسیا بی نظیر بود.
مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۰۰ نفر از تولید کننده های محتوای دیجیتال در قالب تیم های بازی، انیمشن و اپلیکشن در تهران حضور پیدا کردند اظهار داشت: این افراد در یک رقابت ۴۸ ساعته متناسب با سیاست های اعلام شده در حوزه های افول امریکا، مقاومت و اقتصاد مقاومتی موفق شدند محصولاتی را تولید کنند و این رویداد امسال هم با جمعیت بسیاری برگزار خواهد شد.
جعفری جوزانی تولیدات بومی و رقابت رویدادی یا استارتاپی را برای رشد و شناسایی ظرفیت ها دانست و خاطر نشان کرد: ما در مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی یک بخش تولیدات خاص، ویژه و فرا ملی داریم که بازی بین المللی سفیر عشق نمونه ای از این تولیدات است.
وی افزود: برای اولین بار بازی بین المللی سفیر عشق با موضوع کربلا و حادثه ای که برای حضرت مسلم اتفاق می افتد را تولید کردیم و این بازی بیشتر از انتظار ما رشد می کند.
مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه بازی بین المللی سفیر عشق به لحاظ کیفی بزرگترین پروژه تاریخ اسلام در حوزه بازی است تصریریح کرد: ما در تاریخ جهان اسلام بازی رایانه ای با این حجم و وسعت نداشتیم و به لحاظ کیفی سطح بازی در حدی است که شرکت های تولید کننده و ناشرین اروپایی رسما برای انتشار این بازی در اروپا اعلام امادگی کردند.
جعفری جوزانی در پایان گفت: بازی سفیر عشق در دهه دوم محرم با حضور مسئولین درجه یک کشوری رو نمایی خواهد شد و در پیاده روی اربعین نسخه داخلی آن توزیع و در دی ماه همزمان با انتشار جهانی بازی ، نسخه انگلیسی و عربی آن هم منتشر می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما