تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷
۰
کد مطلب : ۲۱۲۸

ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی گلستان را متحول می کند

ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی گلستان را متحول می کند
به گزارش گلستان پرس ؛ رشید خرمالی مدیر اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد : بیش از 80 درصد پتانسیل منطقه کشاورزی است و در این زمینه گلستان می تواند خیلی مانور دهد .
خرمالی افزود : گنبد کاووس و استان گلستان مهد تولید گندم ، مرغ ، دام ، گوشت قرمز ، کلزا ، سویا و میوه جات است ولی هنوز نتوانسته ایم از خام فروشی به سمت استقرار صنایع تبدیلی در استان و ایجاد ارزش افزوده برویم .
وی با اشاره به اینکه 80 درصد منطقه کشاورزی و زمین عامل تولید است ، تصریح کرد : با برنامه ریزی مناسب می توان از حجم بیکاری استان کم کرد منتهی باید صنایع تبدیلی را به استان بیاوریم .
مدیر اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد : کسی که خودش کشاورز زاده است و روی زمین کار کرده و درد کشاورز را می فهمد و اهل اندیشه و برنامه است قطعا می تواند به توسعه گلستان کمک کند.
خرمالی در ادامه گریزی هم به بحث مدیریت زد و افزود : وقتی که استان گلستان منطقه کشاورزی است بهتر است روی مباحث کشاورزی و انتخاب مدیری از جنس آن تمرکز کنیم و یا اینکه اگر منطقه ما گردشگری است باید اولویتهای استانی را به این سمت ببریم .
وی تاکید کرد : اینکه ما نتوانستیم در بحث صنعت پیشرفت کنیم و خیلی از کارخانه های ما خوابیده به این دلیل است که ما استان کشاورزی هستیم نه صنعتی لذا باید دنبال صنایعی باشیم که به حوزه کشاورزی ارتباط و برای مردم کاربردی اند .
خرمالی اضافه کرد : نمایندگان ما باید تفکر اقتصادی داشته باشند تا مشکلات معیشتی را حل کنند ، باید برنامه محور بوده و اولویتهای کاری را به لحظه تشخیص دهند ، آنها باید فناوری را بکار بگیرند تا بتوانند با نسل جدید ارتباط برقرار کرده و پاسخگوی نیازهای آنها باشند .
انتهای پیام /
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما