تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰
۰
کد مطلب : ۲۱۶۳

طرح کاداستر در ۱۱۶ هزار هکتار از اراضی ملی گلستان اجرا می‌شود

طرح کاداستر در ۱۱۶ هزار هکتار از اراضی ملی گلستان اجرا می‌شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حمید مصطفی‌لو صبح امروز در جمع خبرنگاران اجرای طرح کاداستر را نخستین گام برای مبارزه با زمین‌خواری اعلام کرد و اظهارداشت: تهیه و اجرای کاداستر امکان سودجویی از اراضی ملی را به حداقل می‌رساند.
وی افزود: کاداستر نقشه‌هایی بر اساس موقعیت جغرافیایی، جهانی و دقیق است و از بروز اختلافات تا حد زیادی جلوگیری می‌کند همچنین امکان سودجویی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند را به حداقل خواهد رساند.
معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با تاکید بر انجام کاداستر در اراضی ملی، گفت: طرح کاداستر در 42 فقره پلاک انجام می شود که این پلاک ها در شهرستان‌های کلاله، علی آباد کتول، آزادشهر، رامیان، کردکوی، گالیکش، مینودشت و گنبدکاووس قرار دارند.
وی افزود: همچنین 29 هزار هکتار در سطح استان اصلاح و رقومی‌سازی و 19 هزار هکتار حد نگاری اراضی ملی و دولتی با اعتباری بالغ بر 390 میلیون تومان در حال انجام است.
مصطفی‌لو گفت: اجرای کاداستر باعث ایجاد اعتماد و اطمینان در معاملات املاک و همچنین کاهش فراوان تعرضات ملکی و دعاوی مربوط در دادگاه‌ها و کاهش حجم پرونده‌های قضایی می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما