تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳
۰
کد مطلب : ۲۱۸۵
استاندار گلستان مطرح کرد؛

بدهی 1.5 میلیارد تومانی شهردارهای گلستان به کتابخانه ها/تنها 5 درصد گلستانی ها به کتابخانه مراجعه می کنند

بدهی 1.5 میلیارد تومانی شهردارهای گلستان به کتابخانه ها/تنها 5 درصد گلستانی ها به کتابخانه مراجعه می کنند
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش  گلستان ما؛ هادی حق شناس صبح امروز یکشنبه 27 مهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان که با حضور غراوی نماینده مردم شرق استان برگزار شد، با گرامیداشت اربعین حسینی تصریح کرد: فلسفه قیام اباعبدالله علیه السلام آزادگی و زیر بار زور نرفتن بود.
وی افزود: مشکلات سخت افزاری کتابخانه ها دیر و یا زود مرتفع می شود اما باید مشکلات نرم افزاری کتابخوانی را با راهکارهای مناسب حل نماییم.
استاندار گلستان ادامه داد در حال حاضر قریب به 80 کتابخانه عمومی در سطح استان دایر است که بطور متوسط تنها 5 درصد خانواده ها به آنها مراجعه می کنند.
دکتر حق شناس با اشاره به قانون اختصاص نیم درصد از درآمدهای شهرداری ها به کتابخانه ها گفت: قریب به 2 میلیارد تومان باید به حساب کتابخانه ها واریز شود که تاکنون 500 میلیون تومان پرداخت شده و مابقی نیز هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.
استاندار گلستان یادآور شد: راه رشد کتابخوانی از طریق مدارس و دانشگاه ها می گذرد و می توان با روش های تشویقی موجب افزایش توجه دانش آموزان و دانشجویان به کتابخوانی شد.
لازم به ذکر است در این جلسه آخوند میرزاعلی مدیر کل کتابخانه های استان گزارشی از از روند فعالیت این نهاد ارائه کرد.
گفتنی است در حال حاضر 29 شهر استان دارای کتابخانه هستند و همچنین 30 درصد مدارس استان از کتابخانه مستقل و کلاسی برخوردارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما