تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷
۰
کد مطلب : ۲۳۱۱

فرمانده سپاه استان گلستان: روحیه استکبارستیزی، ملت ایران را متمایز کرده است

فرمانده سپاه استان گلستان: روحیه استکبارستیزی، ملت ایران را متمایز کرده است
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سردار حسین معروفی عصردیروز در همایش « استکبارستیزی در تراز انقلاب اسلامی» اظهارداشت: ردپای خیانت‌ها و جنایت‌های آمریکا در تمامی توطئه‌ها علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران وجود دارد. در ماجرای تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال 43، شهادت 56 دانش‌آموز و دانشجو در سال 57 و دسیسه‌ها علت ملت ایران که منجر به تسخیر لانه جاسوسی شد هم نقش آمریکا به عنوان یک دولت خیانت‌کار مشخص است.
وی با بیان اینکه حضور آمریکا در هر منطقه و کشوری جز خیانت و جنایت چیز دیگری در پی ندارد، گفت: انتخاب 13 آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی، انتخابی دقیق و هوشمندانه است. آنچه ملت ایران و انقلاب اسلامی را نسبت به سایر ملت‌ها و انقلاب‌ها متمایز کرده، همین روحیه استکبارستیزی است.
فرمانده سپاه نینوای استان با تأکید براینکه انقلاب اسلامی یک تفکر، جریان و آرمان است، خاطرنشان کرد: اگر امروز در منطقه غرب آسیا ملت‌ها و کشورهایی از ملت ایران و انقلاب اسلامی الهام می‌گیرند به خاطراین است که سعادت و بزرگی ملت ایران را دیده‌اند.
وی یکی از دلایل اصرار غربی‌ها برای نشستن ایران پای میز مذاکره را درهم شکستن مقاومت و روحیه استکبارستیزی ملت ایران برشمرد و افزود: دشمن می‌خواهد با به زانو درآوردن انقلاب و ملت ایران کاری کند تا دیگر هیچ ملتی جرأت ایستادگی در برابر استکبار را نداشته باشد.
سردار معروفی روحیه استکبارستیزی ملت ایران را برگرفته از اصول و مبانی قرآنی و اهل بیت‌(ع) و هویت ملی مردم دانست و گفت: در دوران قاجار هم ملت ایران بدون حمایت دولت‌های مرکزی با دست خالی جلوی پرتغالی‌ها و انگلیسی‌ها ایستادند و پای متجاوزان را خرد کردند.
وی ادامه داد: از منظر عقلی کسانی که به دنبال حیات طیبه، استقلال و آزادی هستند نباید زیر یوغ استکبار و نظام سلطه بروند. از دیدگاه شرعی نیز آیات قرآن کریم و روایات ما بر ایستادگی مقابل مستکبران تأکید کرده است اما عده‌ای نظام و انقلاب اسلامی و امام جامعه ما را به علت حمایت از مردم مظلوم یمن، غزه، سوریه و غیره زیر سوال می‌برند.
فرمانده سپاه نینوای استان تأکید کرد: سرافرازی، عزت و دستیابی به استقلال در گرو مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمان و مستکبران است.   
وی سازش‌ناپذیر بودن در مقابل استکبار را دکترین انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: عافیت‌طلب‌ها هیچگاه اهل مبارزه نبوده و نیستند. براساس فرموده امام خمینی (ره)، ما باید مبارزه با استکبار را تا زمان نابودی کامل مستکبران ادامه دهیم. به طور قطع دوران این مبارزه کوتاه و مقعطی نیست. براساس تکالیف الهی نیز ما موظف به مقابله با استکبار هستیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما