تاریخ انتشار
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
۰
کد مطلب : ۲۴۸۸

نمایشگاه الکامپ در گلستان آغاز به‌کار کرد

به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان امشب در مراسم افتتاح نمایشگاه الکامپ در استان اظهارداشت: عرصه تجارت الکترونیک یکی از بسترهای مهم در حوزه آی‌تی است.
وی گفت: تا سال 2021 پیش‌بینی می‌شود حدود 2 میلیارد نفر خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. در ایران هم پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025 گردش مالی تجارت الکترونیک به 115 میلیارد دلار برسد.
رئیس پارک علم و فناوری استان بیان داشت: با اینکه اقتصاد ما به دلیل تحریم‌ها و فشارهای بیرونی رشد چندانی ندارد اما در حوزه آی‌تی در حال رشد هستیم و این یک ظرفیت خوب برای فعالیت در این عرصه‌ است.
وی با بیان اینکه اگر تحولات حوزه آی تی را نادیده بگیریم دچار خسارت‌های سنگین می‌شویم، خاطرنشان کرد: با ورود فناوری‌های نوین به زندگی نمی‌توان در برابر آن ایستادگی کرد و امروز هم کسب و کارهای آنلاین جایگاه خود را پیدا کرده‌اند.
غفاری درباره کمکی که آی‌تی می‌تواند به توسعه بخش کشاورزی استان کند، اظهارداشت: در حوزه کشاورزی می‌توانیم کارهای جدی انجام دهیم. براساس آمار فائو سالانه 1.3 میلیارد تن دورریز موادغذایی است که برای سیر کردن 815 میلیون نفر کافی است. با هوش مصنوعی می‌توان این مشکلات را حل کرد و در گلستان هم این کار را پیاده‌سازی کرد.
وی گفت: امروز عرصه دیتا بوده و نفت امروز همان اطلاعات ارزشمندی است و باید از استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین حمایت کنیم. ما راهی جز اعتماد به جوانان نداریم و باید کمک کنیم تا تجارت الکترونیک با سرعت خوبی شکل بگیرد. در همین زمینه رویداد سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ در استان داریم که در آن طرح‌های جدید با حضور سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما