تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵
۰
کد مطلب : ۲۵۲۵

جانشین سازمان بسیج: ساخت ایران اسلامی کار بسیج است / نمی‌خواهیم سیاسی‌کاری کنیم

جانشین سازمان بسیج: ساخت ایران اسلامی کار بسیج است / نمی‌خواهیم سیاسی‌کاری کنیم
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سردار محمدحسین سپهر پیش از ظهر امروز در مجمع عالی بسیجیان استان گلستان اظهار داشت: امام خمینی (ره) از تشکیل بسیج فقط برای ایران اسلامی نبود بلکه ایشان فرمان تشکیل بسیجی برای همه مستضعفین جهان را صادر کردند. شاید خیلی‌ها در ابتدای انقلاب فلسفه کلام امام راحل را درک نمی‌کردند اما امروز می‌بینیم که تفکر بسیجی به خارج از مرزها صادر شده و در لبنان، سوریه، عراق و یمن بسیج مردمی ایجاد شده است. رئیس جمهور کشور ونزوئلا در جریان سفر وزیر دفاع ما به این کشور، راهکاری برای حل مشکلات خواستند و امیر حاتمی پیشنهاد داد در ونزوئلا بسیج مردمی ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه ولایت‌پذیری شرط موفقیت ماست، خاطرنشان کرد: امروز آگاه‌ترین فرد در مسائل جهان شخص امام خامنه‌ای است و این ادعای ما نیست بلکه اعتراف نظریه‌پردازان غربی و دشمنان ماست که رهبر فرزانه انقلاب را یک ابر حریف می‌دانند.
جانشین سازمان بسیج با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره بسیج گفت: بسیجیان در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌ها مردمی عمل می‌کنند. باید بتوانیم با تفکر و روحیه جهادی و بسیجی مسائل و مشکلات اولویت‌دار شهر و منطقه خود را مشخص و برای رفع آنها اقدام کنیم.
وی با تأکید براینکه حق‌مداری و عدالت محوری و رفع چالش‌های اساسی زندگی اجتماعی تکلیف بسیج است، افزود: گره‌گشایی از مسائل نظام و انقلاب رسالت بسیج بوده و بسیج کلید طلایی حل مسائل نظام است.
سردار سپهر خاطرنشان کرد: ما تصدی‌گر نیستیم بلکه هدف ما در مجمع بسیج پیشرانی و تسهیل‌گری و خدمت بی‌منت بوده  زیرا باور داریم  ساخت ایران اسلامی کار بسیج است.‌ ما نمی‌خواهیم سیاسی کاری کنیم و معتقدیم بسیج یک حزب سیاسی نه بلکه حزب انقلاب است.
جانشین سازمان بسیج با اشاره به اهمیت بسیج مردمی در بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: بیش از 2 هزار فرمان و فرمایش درباره اهمیت بسیج و رسالت‌های آن در بیانات مقام معظم رهبری وجود دارد که باید به عنوان نقشه راه بسیج از آنها بهره بگیریم.
وی با بیان اینکه آینده انقلاب اسلامی بسیار روشن است، اظهار داشت: ما امیدوار به پیروزی مقتدرانه هستیم و گردنه‌های سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و آمریکا در آینده‌ای نه چندان دور به طور قطعی فرو خواهد پاشید.
سردار سپهر تصریح کرد: دفاع از انقلاب جز با مدیریت جهادی ممکن نیست و در اوج تحریم‌های دشمن با دستانی خالی به فناوری‌های فوق‌العاده دست یافتیم که این همان کار جهادی است. در بسیج باید سعی شود بر دو پایه تربیت معنوی و تخصصی، نیروی انسانی مسلط ایجاد کرد و دانش سرشار، علوم مفید و کارآمد باید مورد توجه قرار داشته باشد.
وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه اغتشاشات اخیر ریشه‌های اجتماعی هم دارد، گفت: ما باید آسیب‌هایی که سبب شکل‌گیری این اتفاقات شده ‌را بشناسیم و برای رفع آنها نسخه تولید کنیم. اگر این کار را کردیم دیگر اعتراض‌های اجتماعی تبدیل اعتراض‌های سیاسی و آشوب و اغتشاش نمی‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما