تاریخ انتشار
پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
۰
کد مطلب : ۲۵۵۵

استاندار گلستان: ‌حق طرفداری از هیچ جریان و فردی را نداریم‌

استاندار گلستان: ‌حق طرفداری از هیچ جریان و فردی را نداریم‌
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق‌شناس صبح دیروز در مراسم افتتاح ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان اظهارداشت: براساس تکلیف قانونی، شرعی و اخلاقی مجریان انتخابات حق طرفداری از یک فرد یا جناح خاص را ندارند.
وی با بیان اینکه حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی نظام اسلامی را بیمه می‌کند، گفت: با توجه به اتفاقاتی که در هفته‌های اخیر در کشور رخ داد، به طور قطع دشمن به عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی امید بسته است. البته همیشه جریان نفاق و ضدانقلاب و در رأس آنها آمریکا به دنبال ایجاد بی‌اعتمادی در مردم نسبت به نظام اسلامی هستند که همواره شکست خورده‌اند.
استاندار گلستان با بیان اینکه مردم در تهدیدهای داخلی و خارجی دشمنان را عقب می‌زنند، افزود: انتخابات دوم اسفندماه برای ما اهمیت دارد اما این را هم باید دانست که انقلاب و نظام اسلامی چنان مستحکم است که به برکت خون شهدا از گزندهای داخلی و خارجی مصون می‌ماند.
وی ادامه داد: همیشه مشکل و خواسته مردم این نیست که پول یا بسته حمایتی و غیره به آنان داده شود؛ همینقدر که مسئولان مشکلات آنان را درک کنند و این اعتماد را در مردم به وجود بیاورند، آنان راضی خواهند بود. اگر مردم احساس بی‌اعتمادی کنند، آسیب بزرگی به سرمایه اجتماعی نظام وارد خواهد شد.
حق‌شناس انتخابات دوم اسفندماه را فرصت خوبی برای افزایش سرمایه‌های اجتماعی دانست و گفت: تحریم‌ها مشکلات اقتصادی برای مردم به وجود آورده‌ است اما نمی‌توان بحران‌زا باشد، اما اگر سرمایه اجتماعی را از دست دهیم دچار بحران می‌شویم.
وی ادامه داد: در حوادث اخیر در استان به زعم من حدود هزار نفر به خیابان‌ها آمده بودند اما این به معنای آن نیست که سایر مردم مشکلات را درک نکرده باشند یا مشکلات‌شان کمتر است؛ بلکه این نشان دهنده درک بالای مردم است که انقلاب و نظام و امنیت شهر و کشور برای آنان اهمیت دارد.
استاندار گلستان گفت: وقتی مردمی با این شعور بالا داریم باید نسبت به امانتی که در انتخابات به دست ما می‌دهند، درست عمل کنیم. این عملکرد درست فقط در شمارش آرا نیست بلکه رفتار ما باید به گونه‌ای باشد که به معنای واقعی کلمه بی‌طرفی را رعایت کنیم.
وی افزود: نباید از یک فرد یا جریانی حمایت بی‌جایی انجام شود؛ شاید دستگاه‌های مسئول متوجه نشوند اما خداوند ناظر اعمال ماست. اگر اعتقاد داریم آرای مردم حق‌الناس است نباید حق مردم را با یک اظهارنظر بی‌جا به پای فردی بریزیم که معلوم نیست 4 سال دیگر چه خواهد کرد. هرچند برای ما هم مهم است افرادی به مجلس راه پیدا کنند که حافظ انقلاب و ارزش‌های نظام باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما