تاریخ انتشار
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
۰
کد مطلب : ۲۵۶۸

امام جمعه گرگان: دولت مانع گران شدن اجناس در بازار شود

امام جمعه گرگان: دولت مانع گران شدن اجناس در بازار شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه گرگان با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیجی باید بداند که در کجا بوده‌ایم و کشور چگونه باید در برابر تهدیدهای کشورهای خارجی ایستادگی کند.
وی افزود: بسیج یک سازمان و تشکیلات مردمی است و امام خمینی(ره) از آن به عنوان یک ارتش 20 میلیونی یاد کرده است.
نورمفیدی با بیان اینکه بسیج باید شرایط امروز را درک کند و توطئه‎های دشمن را بشناسد خاطرنشان کرد: یک بسیجی باید به توطئه‎های دشمن آگاه باشد و مانع تحقق آنها شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با بیان اینکه امروز یکی از توطئه‎های دشمنان در حوزه اقتصادی است، گفت: دشمن با تحریم و اعمال فشار می‎خواهد مردم ایران را خسته کند.
امام جمعه گرگان همچنین به مشکلات ناشی از گرانی بنزین اشاره کرد و حضور پرشور مردم در تظاهرات را نشانه حمایت قاطع آن ها از نظام تلقی کرد و افزود: اعلام شده که با افزایش قیمت بنزین اجناس 3 تا 4 درصد گران می‎شود و اگر این‌گونه است دولت هم اجازه افزایش قیمت به این میزان را ارائه کند و مانع گران شدن اجناس بیش از این نشوند.
نورمفیدی گفت: افزایش سه، چهار تا پنج درصدی گرانی شاید برای مردم قابل تحمل باشد اما مسئولان، بازرسان، تعزیرات و مردم کمک کنند تا گرانی‎ها بیش از این نشود و مشکلی به‌وجود نیاید.
وی تأکید کرد: باید این مقطع را پشت سر بگذاریم و افرادی که در این شرایط به‎دنبال گرانی بی‎حد و مرز هستند و اوضاع مملکت را شلوغ می‎کنند فرق این افراد با آمریکا چیست، برخی که اینگونه رفتار می‎کنند به آمریکا کمک می‎کنند و نباید آب به آسیاب دشمن بریزند.
وی با اشاره به حضور امام حسن عسکری(ع) در این شهر اظهار کرد: در سوم ربیع‌الثانی امام حسن عسکری(ع) وارد گرگان شدند و  مطالبات و سؤالات مردم را پاسخ داد.
وی با بیان اینکه سعی و تلاش بنی عباس این بود که رابطه امام حسن عسکری(ع) با مردم را قطع کنند، تصریح کرد: امید است شهر جرجان همانطور که مورد توجه امام حسن عسکری(ع)  بوده مورد توجه امام زمان(عج) نیز باشد.
امام جمعه گرگان یادآور شد: چهارم ربیع‌الثانی ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است که از چهره‎های برجسته پیروان اهل بیت(ع) بوده و با شهادت از دنیا رفته است.
نورمفیدی اظهار کرد: در روایات آمده فردی که عبدالعظیم حسنی را در شهر ری زیارت کند همانند آن است که به زیارت امام حسین(ع) خواهد بود.
امام جمعه گرگان همچنین پیشاپیش سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی را گرامی داشت و افزود: میرزا کوچک خان جنگلی در برابر مزدوران داخلی و خارجی قیام کرد و در زمستان و میان کوه‎های برف به درجه شهادت نائل آمد.
نورمفیدی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به عزت و اقتدار پیچ و خم‎های زیادی را پشت سر گذاشت و شهدای بسیاری را تقدیم کرده است.
وی با اشاره به راهپیمایی مردم سراسر کشور در محکومیت اقدامات اغتشاشگران در پی گرانی بنزین تصریح کرد: مردم ایران با تظاهرات در شهرهای مختلف از جمله تهران مشت محکمی بر دهان طراحان این اغتشاشات وارد کردند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما