تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
۰
کد مطلب : ۲۵۷۵

گلستان| سامانه جذب همیار محیط‌بان در کشور راه اندازی می‌شود

گلستان| سامانه جذب همیار محیط‌بان در کشور راه اندازی می‌شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، جمشید محبت‌خانی ظهر دیروز در حاشیه اجرای طرح سرشماری پاییزه در پارک ملی گلستان اظهارداشت: پارک ملی گلستان با مساحت 900کیلومتر مربعی پناهگاه 302گونه جانوری و نیمی از پستانداران ایران است.
وی افزود: مجوز جذب 3 هزار محیط بان را از دولت دریافت کرده‌ایم که این تعداد در مدت زمان ده سال در محیط بانی‌های کشور مشغول خدمت می‌شوند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اظهار کرد: 300نفر در آزمون‌های علمی و عملی قبول شده اند و پس از گذراندن دوره آموزشی 45روزه به شمار محیط بانان افزوده می‌شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور همچنین از موافقت ناجا و اداره املاک تملیکی برای در اختیار قرار دادن موتور‌های بالای 250سی سی به محیط زیست خبر داد و افزود: برای تعقیب متخلفان و پیشگیری از وقوع جرم نیاز است محیط‌بانان به تجهیزات موتوری پیشرفته‌تر مجهز شوند.
محبت خانی افزود: استفاده از تجهیزات نوین نظیر پهپاد و دوربین‌های مداربسته از دیگر رویکرد‌های یگان حفاظت محیط زیست برای حفاظت بهتر از محیط زیست است.
وی همچنین از راه اندازی سامانه جذب همیار محیط‌بان خبر داد و گفت: افرادی که علاقمند به حفظ محیط زیست هستند می‌توانند در این سامانه نام‌نویسی کنند تا پس از تایید نهایی برای آنان کارت همیار محیط‌بان صادر شود.
رئیس پارک ملی گلستان هم گفت: در سرشماری پاییزه، محیط بانان و دوستداران محیط زیست چهارهزار و 600قوچ و میش، 550کَل و بز، 320آهو و 300مرال پایش کرده‌اند. سرشماری با شرکت 46گروه سه تا چهارنفره در مدت 2 روز انجام شد.
مهدی تیموری افزود: آمار برداری با استفاده از دوربین چشمی و به شیوه مستقیم انجام شد. محیط بانان برای جلوگیری از سرشماری تکراری با بی سیم با یکدیگر در ارتباط هستند، اما در پایان سرشماری نیز 10تا20 درصد جمعیت برای خطای سیستماتیک در نظر گرفته می شود.
پارک ملی گلستان، قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده کشور است و به عنوان ذخیره گاه زیست کره و بخشی از جنگل هیرکانی در فهرست آثار طبیعی یونسکو ثبت شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما