تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
۰
کد مطلب : ۲۵۷۸

پرداخت ۱۲۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض به ۲۵۱۰۰ خانوار سیل‌زده گلستانی

پرداخت ۱۲۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض به ۲۵۱۰۰ خانوار سیل‌زده گلستانی
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از آق‌قلا، محمدتقی زمانی‌نژاد صبح امروز در بازدید از روند ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهارداشت: برای ساخت واحدهای مسکونی که در حریم رودخانه واقع و در اثر سیل تخریب شده بودند و یا واحدهایی که در حریم میراث فرهنگی قرار داشتند، زمین مناسب تهیه شده است.
وی گفت: تفکیک این عرصه‌ها انجام شده و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است؛ پیمانکاران نیز به زودی کار ساخت این واحدها را آغاز می‌کنند.
مدیرکل بنیادمسکن استان بیان داشت: تا کنون 14 هزار و 176 واحدمسکونی در مناطق سیل‌زده استان تعمیر به پایان رسیده و ساخت 6 هزار و 824 واحد نیز شروع شده است.
وی افزود: از 28 هزار و 437 مالک خسارت‌دیده‌ای که به بانک‌ها معرفی شده‌اند، قرارداد پرداخت تسهیلات با 26 هزار و 111 نفر امضا شد.
زمانی‌نژاد گفت: 25 هزار و 100 خانوار سیل‌زده استان نیز تا کنون 126 میلیارد تومان کمک بلاعوض دریافت کرده‌اند.
وی ادامه داد: 2 هزار و 319 واحد مسکونی تخریبی نیز مجددا احداث و تحویل مردم شده است.
مدیرکل بنیادمسکن استان با بیان اینکه همه دستگاه‌ها در تلاش هستند تا کمبود مصالح ساختمانی در مناطق سیل‌زده استان برطرف شود، اظهارداشت: خوشبختانه در تأمین سیمان مشکلی نداریم و تا کنون نیز 39 هزار تن سیمان رایگان، اهدایی مقام معظم رهبری بین سیل‌زدگان استان توزیع شد.
وی با اشاره به مشارکت برخی موسسه‌ها، نهادها، سازمان‌ها و غیره برای کمک به ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان نیز بیان داشت: در روزهای اخیر رئیس اتاق بازرگانی تهران بازدیدهایی از مناطق سیل‌زده استان داشت و قرار شد 80 واحدمسکونی در شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان و روستای برنجوین مینودشت احداث کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما