تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
۰
کد مطلب : ۲۵۸۰

خانه‌های بازسازی شده در بافت‌تاریخی گرگان با حضور وزیر میراث‌فرهنگی افتتاح می‌شود

خانه‌های بازسازی شده در بافت‌تاریخی گرگان با حضور وزیر میراث‌فرهنگی افتتاح می‌شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، ابراهیم کریمی عصر دیروز با اشاره به ظرفیت‌های بافت تاریخی گرگان برای جذب گردشگر اظهارداشت: بافت تاریخی گرگان به عنوان نخستین بافت کل کشور در سال 1310 به شماره 41 ثبت آثار ملی شد.
وی با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان پس از چندسال یکی از پایلوت‌های سرمایه‌گذاری برای جذب گردشگر شده است، بیان کرد: سیاست ما درباره بافت تاریخی، تملک ساختمان نیست و بهره مندی از توان بخش خصوصی یک از اولویت‌های اداره کل میراث فرهنگی گلستان است.
مدیرکل میراث فرهنگی گلستان تصریح کرد: امروز با موجی از تقاضاها در بافت تاریخی گرگان مواجه هستیم. برخی از سرمایه‌گذاران بناهای تاریخی محدوده بافت را تملک و اقدام به مرمت آن کرده‌اند.
کریمی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در سفر آقای مونسان وزیر میراث فرهنگی به گلستان گفت: خانه تاریخی رضا قلی‌نژاد با حجم سرمایه‌گذاری 30 هزار میلیون ریال و اشتغالزایی برای 15 نفر به واحد پذیرایی تبدیل و آماده بهره‌برداری است.
وی اظهار کرد: خانه تاریخی شفیعی نیز از دیگر پروژه‌های بافت تاریخی است که با 2000 میلیون ریال به واحد اقامتی تبدیل شده است و با 10 اتاق، 30 تخت و اشتغال 15 نفر در نیمه آذرماه با حضور آقای مونسان افتتاح می‌شود.
کریمی گفت: دستگاه‌‌های دیگری مانند شهرداری، راه و شهرسازی نیز برای احیای بافت تاریخی گرگان پای کار آمده‌اند و جداره‌سازی و پیاده‌روسازی در این مناطق در حال انجام است.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما