تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
۰
کد مطلب : ۲۵۸۳

آخرین مهلت استاندار گلستان به سرمایه‌گذار بندر تجاری خواجه‌نفس

آخرین مهلت استاندار گلستان به سرمایه‌گذار بندر تجاری خواجه‌نفس
به گزارش گلستان پرس هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با بیان اینکه گلستان برای توسعه تبادلات تجاری نیازمند احداث یک بندر است، اظهارداشت: در سال‌های گذشته سازمان بنادر و دریانوردی کشور سرمایه‌گذاری در بندرگز انجام داد و اسکله و ترمینال ایجاد کرد اما به علت کاهش عمق آب و مشکلاتی که در کانال‌های خوزینی و چاپقلی به وجود آمد، این بندر بدون استفاده باقی ماند.
وی با بیان اینکه گلستان کوتاه‌ترین مسیر دسترسی به کشورهای آسیای میانه را از طریق دریای خزر دارد، بر لزوم ساخت بندری تجاری در سواحل استان تأکید کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در سال‌های گذشته مجوز احداث نخستین بندر تجاری خصوصی را در خواجه‌نفس صادر کرد. با توجه به دسترسی این قسمت از ساحل به عمق زیاد امکان پهلوگیری کشتی‌های باربری وجود دارد.
استاندار گلستان با اشاره به تعلل سرمایه‌گذار برای احداث این بندر تجاری بیان داشت: تذکرهای جدی به سرمایه‌گذار داده شده و با توجه به اینکه آخرین مهلت سازمان بنادر به این سرمایه‌گذار رو به اتمام است، در صورتی که سرمایه‌گذار پیشرفتی در کار نداشته باشد به طور قطع به سراغ سرمایه‌گذاران دیگری خواهیم رفت.
وی تصریح کرد: عزم ما برای احداث بندر تجاری در سواحل استان کاملا جدی است و به دنبال این هستیم تا زیرساخت‌های لازم را برای توسعه مبادلات اقتصادی به ویژه با کشورهای حاشیه خزر در استان ایجاد کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما