تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
۰
کد مطلب : ۲۵۸۴

گلستان| فشار افراد و گروه‌های سیاسی تاثیری بر بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ندارد

گلستان| فشار افراد و گروه‌های سیاسی تاثیری بر بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ندارد
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حمیدرضا بهمنی‌نژاد صبح امروز همزمان با آغاز ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: افرادی که قصد ورود به رقابت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند قبل از هرگونه تصمیم‌گیری و ثبت‌نام، ضمن آشنایی با مجموعه قوانین انتخابات مجلس شورای اسلامی، شرایط خود را با مواد 28 ، 29 و 30 قانون انتخابات مطابقت دهند. چنانچه به هر دلیلی فاقد شرایط قانونی مندرج در مواد مورد اشاره هستند از ثبت‌نام در انتخابات خودداری کنند.
وی با بیان اینکه اجرای دقیق قانون در روند انتخابات سبب اطمینان خاطر مردم و حفظ سلامت انتخابات می‌شود، افزود: هیئت‌های نظارت بر انتخابات در سطوح مختلف موظف به رعایت دقیق قانون و حراست از تک تک آراء مردم به عنوان حق‌الناس هستند و موظفند هرگونه تخلف احتمالی را به مسئولان ذیربط و مراجع قضایی گزارش کنند.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان در آستانه انتخاب معتمدان اصلی و علی‌البدل و شکل‌گیری هیئت‌های اجرایی به فرمانداران و بخشداران توصیه کرد در شناسایی و معرفی افراد واجد شرایط برای معرفی به هیئت‌های نظارت، به وی‍ژگی‌ها و شرایط قانونی مانند برخورداری از حُسن شهرت، دارا بودن ایمان و التزام عملی به اسلام و قانون اساسی توجه داشته و افرادی را معرفی کنند که ضمن رعایت بی‌طرفی کامل در انتخابات، به کاندیدای انتخاباتی خاصی نیز گرایش نداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: هیئت‌های نظارت شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تحت تاثیر فشار هیچ فرد و یا گروه سیاسی قرار نخواهند گرفت و تنها بر مبنای صلاحیت‌‌های مندرج در قانون و نتیجه‌های به دست آمده از استعلا‌م‌های صورت گرفته از مراجع قانونی نظر خواهند داد.
بهمنی‌نژاد ضمن هشدار به کسانی که با روش‌های خلاف شرع و قانون از جمله از طریق خرید و فروش آرا و استفاده از پول‌های نامشروع  به‎‌دنبال کسب آرای مردم هستند، گفت: ملاک مشروعیت کارگزاران در حکومت اسلامی سلامت اقتصادی آنان است و بر این مبنا هیئت‌های نظارت شورای نگهبان با کسانی که فاقد صلاحیت و مشروعیت لازم قانونی باشند برخورد خواهند کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما