تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸
۰
کد مطلب : ۲۶۰۵

دانشنامه گلستان در دوران دفاع مقدس تدوین می‌شود

دانشنامه گلستان در دوران دفاع مقدس تدوین می‌شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سردار علی ملک‌شاهکویی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کارگروه‌های تخصصی 11 گانه در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان راه‌اندازی شده که یکی از فعال‌ترین کارگروه‌ها در زمینه تدوین تاریخ شفاهی مشغول کار است.
وی با بیان اینکه نهضت جمع‌آوری خاطرات رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در استان آغاز شده است، گفت: از ابتدای امسال تا کنون خاطرات 200 رزمنده دفاع مقدس در قالب تاریخ شفاهی گردآوری شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان به فعالیت کارگروه تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: این دانشنامه با محوریت نقش استان گلستان در دوران دفاع مقدس و با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از اساتید دانشگاهی تدوین می‌شود.
وی ادامه داد: برای تدوین این دانشنامه 260 مدخل شناسایی شده و قرار است تا پایان امسال 120 مدخل آن در قالب مقاله نوشته و ارزیابی شود.
سردار ملک‌شاهکویی با اشاره به تشکیل کارگروه همیاران ایثار و شهادت در استان بیان داشت: در این کارگروه از ظرفیت رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس استفاد شده است.
وی گفت: هدف از راه‌اندازی این کارگروه جذب و جلب مشارکت‌های مردمی، بخش‌های خصوصی و دولتی برای کمک در ساخت مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان افزود: این کارگروه چندماهی است که در استان فعال شده و دارای 300 عضو است که ماهانه مبلغ 10 هزار تومان تا 200 هزار تومان برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس استان کمک می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما