تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
۰
کد مطلب : ۲۶۱۴

شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در گلستان فراهم است

شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در گلستان فراهم است
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق‌شناس شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با تأکید بر حل مشکلات بخش خصوصی به کمک سایر دستگاه‌های اجرایی اظهارداشت: دولت در تأمین و تخصیص اعتبارات با مشکلات و محدودیت‌های زیادی مواجه است و در چنین شرایطی این بخش خصوصی است که می‌تواند گره‌های بزرگ را باز کند.
وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها مکلف هستند تا نهایت همکاری را با سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان داشته باشند، افزود: با تسهیل‌گری در قوانین زمینه حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان فراهم خواهد شد.
استاندار گلستان در ادامه به تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون اشاره کرد و گفت: در یکی دو هفته گذشته لایحه منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، امیدواریم با اجرایی شدن این مصوبه رونق تولید و اشتغال در گلستان ایجاد شود.
وی ایجاد منطقه آزاد تجاری در مرز اینچه‌برون را یک فرصت تاریخی برای توسعه استان برشمرد و افزود: به علت دسترسی زمینی و ریلی به کشورهای آسیای میانه و عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا، وجود منابع اولیه کافی در استان و همچنین تولیدات صادرات محور می‌توان به این منطقه به عنوان موتور محرک توسعه استان نگاه کرد.
حق‌شناس بیان داشت: ما آمادگی داریم بنگاه‌های اقتصادی که در رابطه سرمایه‌گذاری با مشکل بروکراسی اداری روبرو هستند را حمایت و موانع پیش روی آنها را مرتفع کنیم.
وی گفت: اتاق بازرگانی فضایی امن برای ارتباط دولت و بخش خصوصی است و امیدواریم این شرایط موجب رونق اقتصادی استان شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما