تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
۰
کد مطلب : ۲۶۱۷

گلستان| ۶ نفر در کلاله به علت عفونت حاد تنفسی جان باختند

گلستان| ۶ نفر در کلاله به علت عفونت حاد تنفسی جان باختند
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از کلاله، رشید آتا صبح امروز در کارگروه سلامت این شهرستان با اشاره به شیوع آنفلوآنزا و همچنین مرگ 6 شهروند در اثر عفونت حاد تنفسیاظهارداشت: با آزمایش‌های انجام شده بر روی 3 نمونه، ابتلای این فوتی‌ها به آنفلوآنزا منفی قطعی بوده و در مورد افراد دیگر هنوز نتیجه قطعی اعلام نشده است.
وی گفت: از 47 بیمار حاد تنفسی شامل 16 مرد و 31 زن بستری شده در بیمارستان کلاله، دو نفر مبتلا به بیماری آنفولانزا بوده که تحت درمان قرار گرفتند.
فرشید قرناس قمیش، مدیر آموزش و پرورش کلاله هم در این کارگروه اظهار داشت: با همکاری خانه های بهداشت کار پایش بیماری آنفولانزا در مدارس در حال انجام است. امیدواریم این پایش همچنان استمرار داشته باشد.
علی رزاقی، معاون فرماندار این شهرستان نیز بیان داشت: 13 نیروی مستقر در خانه‌های بهداشت و مرکز جامع سلامت با حضور دو پزشک، دو ماما و غیره به 627 نفر از عشایر مستقر در دهستان تمران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه داده‌اند.
وی در ادامه با انتقاد از اجرایی نشدن برخی مصوبه‌های شورای سلامت این شهرستان گفت: تعطیلی محل فروش مرغ زنده که اقدام به کشتار و پَرکَنی هم می‌کنند یکی از مصوبه‌های این شورا است که باید از سوی دستگاه‌های متولی اجرایی شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما