تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲
۰
کد مطلب : ۲۶۸۲

سیزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب با حضور ۵۵۰ ناشر در گلستان برپا می‌شود

سیزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب با حضور ۵۵۰ ناشر در گلستان برپا می‌شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، عادله کشمیری ظهر دیروز در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه سراسری در استان گلستان اظهار داشت: نمایشگاه سراسری کتاب به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی از 24 تا 28 آذرماه در استان برپا می‌شود.
وی افزود: در این دوره از نمایشگاه 550 ناشر در 260 غرفه تازه‌های نشر را در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری، علمی، آموزشی، ادبیات داستانی و غیره در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان در سیزدهمین دوره نمایشگاه سراسری کتاب در استان 73 هزار و 970 عنوان کتاب به ارزش 5 میلیارد تومان در نمایشگاه عرضه خواهد شد.
وی درباره جابه‌جایی محل برگزاری این نمایشگاه هم بیان داشت: تصمیم گرفته بودیم این نمایشگاه را به دلیل هزینه‌های زیادی که دارد در مصلی گرگان برگزار کنیم اما در جلسه ستاد استانی به علت مشکلات ترافیکی با این مکان مخالفت شد و محل برپایی به نمایشگاه بین‌المللی استان انتقال داده شده است.
کشمیری ادامه داد: برای امسال 800 میلیون تن بن کتاب تهیه کردیم که 20 درصد در بانک و 10 تا 30 درصد در غرفه‌ها تخفیف در نظر گرفته شده است. برای افراد دیپلم تا 100 هزار تومان و بالاتر از دیپلم 150 هزار تومان بن پیش‌بینی شد.  
وی گفت: برنامه‌های متنوع و جنبی در کنار این نمایشگاه پیش‌بینی شده که می‌توان به رونمایی از تازه‌های نشر استان، کارگاه نقاشی و قصه‌گویی، نقد کتاب، نشست کتابخوان، کارگاه آسیب‌شناسی شعر دفاع مقدس استان، برنامه‌های شادمانه کودکان، نشست‌های تخصصی با موضوع گام دوم انقلاب و غیره اشاره کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اظهارداشت: در این دوره از نمایشگاه 15 ناشر استانی هم حضور خواهند داشت و همچنین در 13 غرفه نیز تألیفات مربوط به اهل سنت به نمایش گذاشته می‌شود.
وی یادآور شد: سال گذشته 3 میلیارد تومان کتاب در این نمایشگاه به فروش رسید و امسال هم پیش‌بینی می‌کنیم مردم استقبال خوبی از این رویداد فرهنگی داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما