تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
۰
کد مطلب : ۲۶۸۳

رئیس ستاد اقامه نماز در گرگان: مشکلات کشور با مدرک‌گرایی برطرف نمی‌شود

رئیس ستاد اقامه نماز در گرگان: مشکلات کشور با مدرک‌گرایی برطرف نمی‌شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهردیروز در گردهمایی روحانیون استان گلستان اظهارداشت: مردم سه دسته هستند یا مانند کشاورزان و کارخانه‌داران تولیدکننده، یا مانند بازاریان و کامیون‌داران و غیره توزیع‌کننده و یا مصرف‌کننده هستند. آخوند هم همینطور است، اگر عقل و اندیشه یک روحانی و طلبه کار کرد، تبدیل به شهید مطهری می‌شود.اگر نتوانست دانش خود را به‌کار گیرد علم مطهری را توزیع می‌کند اما اگر علمی برای تولید و توزیع نداشت یاد می‌گیرد و عمل می‌کند.
وی با بیان اینکه امروز در حوزه‌های علمیه عده‌ زیادی به دنبال گرفتن مدرک هستند، گفت: مدرک‌گرایی بلای جان حوزه‌های علمیه شده و این یک آفت است. امروز ما با چندین هزار فارغ‌التحصیل بیکار مواجه‌ هستیم این امر نشان می‌دهد مشکلات کشور با مدرک و مدرک‌گرایی حل نمی‌شود.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت:  طلبه‌های امروز جوابگوی نیاز جامعه نیستند چراکه تعداد طلبه‌هایی که به مهدهای کودک بروند و قصه بگویند یا در دانشگاه جواب سئوالات دانشجویان را بدهند، خیلی محدود است.
وی با بیان اینکه وقتی فساد افزایش می‌یابد جای خالی روحانیون و طلبه‌ها احساس می‌شود، ادامه داد: امروز هم چنین شرایطی داریم اما طلبه‌ها هم باید برای چنین وضعیتی آماده و تربیت شوند.
قرائتی با بیان اینکه وضعیت حوزه‌های علمیه نیازمند بازنگری است، اظهارداشت: باید متناسب با نیازهای جامعه، عقب‌ماندگی‌هایی که حوزه‌ها وجود دارد جبران شود.
وی گفت: طلبه‌هایی که منبر در اختیار دارند باید فن و مهارت قصه‌گویی، گریاندن و خنداندن مردم را بدانند. از طرفی طلبه‌ها باید بر روی منبرها به گونه‌ای سخن بگویند تا عمر مردم تلف نشود و دست‌کم مشکل برخی‌ها حل شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما