تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
۰
کد مطلب : ۲۶۸۸

دانشگاه‌ها در تولید ماشین‌آلات و مواداولیه می‌توانند به صنایع گلستان کمک کنند

دانشگاه‌ها در تولید ماشین‌آلات و مواداولیه می‌توانند به صنایع گلستان کمک کنند
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین طلوعیان عصر دیروز در پنل تخصصی رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنایع استان که در حاشیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار استان برگزار شد، اظهارداشت: ارتباط صنعت و دانشگاه می‌تواند زمینه خودکفایی و خلق تولید مطمئن در کشور را فراهم کند.
وی گفت: صنعت و دانشگاه باید در کنار هم باشند و نیازهای همدیگر را شناسایی و برطرف کنند. بر اساس نیازهای شناسایی شده، فناوری‌های مورد نیاز ایجاد می‌شود، در صورتی که این ارتباط تحقق پیدا کند می‌تواند زمینه خودکفایی و تولید مطمئن در کشور را فراهم کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: این ارتباط تا کنون وجود داشته ولی متاسفانه به دلیل گسستگی خیلی ملموس نبوده و این گسستگی سبب شده که ارتباط دائمی شکل نگیرد.
وی گفت: نیازهایی که ما احساس می‌کنیم دانشگاه می‌تواند به کمک صنعت بیاید تا ما را در این بخش به خودکفایی برساند در حوزه تولید ماشین‌آلات و برخی مواد‌اولیه است.
طلوعیان اظهارداشت: به علت همین عدم ارتباط پیوسته و انسجام بین دانشگاه و صنعت، متاسفانه صنعتگران ما از توانمندی‌های دانشگاهیان خبر ندارند و دانشگاهیان نیز از زمینه‌های تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه صنعت خبر ندارند.
وی ادامه داد: بخشی از ارتباط بین صنعت و دانشگاه بر عهده قرار دارد که اخیرا با همین برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت علوم تفاهمنامه‌ای تحت عنوان طرح تاپ را منعقد کرده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان داشت: بر اساس این طرح، صنعتگران نیازهای فناورانه خود را که باید از طریق حوزه پژوهشی برطرف شود در سامانه‌ای ثبت کرده و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیز با مراجعه به این سامانه و مطالعه زمینه‌های تحقیقاتی، حوزه‌هایی را که می‌توانند روی آنها کار کنند انتخاب کنند تا از این طریق ضمن برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه، مشکلات حوزه صنعت نیز مرتفع شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما