تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
۰
کد مطلب : ۲۶۹۴

حجت‌الاسلام قرائتی در گرگان: جامعه بی‌مهارت منجر به فروپاشی می‌شود

حجت‌الاسلام قرائتی در گرگان: جامعه بی‌مهارت منجر به فروپاشی می‌شود
به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ فرهنگیان، ائمه جماعات و اعضای انجمن اولیا و مربیان گلستان اظهارداشت: همه کشورها می‌توانند انسان تربیت کنند اما همه کشورها نمی‌توانند انسان مسلمان پرورش دهند.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید برای ترویج نماز بین دانش‌آموزان برنامه داشته باشد، گفت: برای نمازخوان کردن دانش‌آموزان باید اهمیت این فریضه دینی را برای آنان تشریح کرد.
رئیس ستاد اقامه نماز یکی از مسئولیت‌های فرهنگیان و معلمان را ترویج نماز در مدارس دانست و خاطرنشان کرد: معلمان از قشر اثرگذار هستند و باید از دامنه نفوذ خود بر روی دانش‌آموزان استفاده کنند. در عین حال صداوسیما و سایر رسانه‌ها نیز باید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند.
وی خاطرنشان کرد: مدیران مدارس، معلمان و اولیا  باید برای دانش‌آموزان در نمازخواندن الگو باشند.
حجت‌الاسلام قرائتی به فرهنگیان، معلمان و اعضای انجمن‌های اولیا و مربیان استان توصیه کرد: براساس فرمایش قرآن اگر به مسجد می‌رویم باید با خود زینت ببریم و این زینت می‌تواند فرزندانمان باشند.
وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین زمانی می‌تواند موثر باشد که به تربیت یک انسان فرهیخته منجر شود، گفت: برای تغییر در آموزش و پرورش فقط سند کافی نیست باید مدیران تحول‌گرا داشته باشیم.
رئیس ستاد اقامه نماز معلمی را تلفیقی از هنر و مهارت دانست و بیان داشت: معلمان باید کار خود را بسیار ارزشمند بدانند چون مسئولیت یک نسل را برعهده دارند.‌
وی خاطرنشان کرد: باید عوامل بی‌نشاطی دانش‌آموزان در مدرسه بررسی شده و در جهت رفع آن تصمیم‌گیری شود.
حجت‌الاسلام قرائتی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور، اشتغال است، توضیح داد: مدرک‌گرایی به آفتی در جامعه تبدیل شده است و جامعه بی‌مهارت منجر به فروپاشی می‌شود.
وی گفت: تأکید ما به آموزش و پرورش این است که دانش‌آموزان باید در دوران تحصیل دست‌کم یک مهارت را فرابگیرند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما