تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
۰
کد مطلب : ۲۹۲۴

1405 شعبه اخذ رای در گلستان فعال می‌شود

1405 شعبه اخذ رای در گلستان فعال می‌شود
به گزارش گلستان پرس ؛ حمیدرضا ملک‌حسینی بعصر امروز در نشست با خبرنگاران با جمعی از اعضای ستاد انتخاباتی استان و شهرستان اظهار کرد: در مرحله نخست تعداد 418 کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در گلستان ثبت‌نام کردند که از این تعداد 22 نفر در هیئت اجرایی رد صلاحیت شده و 15 نفر انصراف دادند.
وی تصریح کرد: مهلت 20 روزه رسیدگی به شکایات کاندیداها امشب به پایان می‌رسد و فردا تعداد افراد دارای صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی مشخص و اعلام می‌شود.
دبیر ستاد انتخابات گلستان ادامه داد: در این مرحله کاندیداهای رد صلاحیت فرصت دارند ظرف مدت 20 روز شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کنند.
وی قدرت رسانه و توانایی اثرگذاری خبرنگاران را دو مولفه مهم در فضای مجازی دانست و گفت: خبرنگاران به عنوان مهندسان افکار عمومی در تحقق شور و شعور انتخاباتی تاثیر بسزایی دارند.
ملک‌حسینی حضور حداکثری را همراه با رقابت حداکثری بیان کرد و افزود: حضور حداکثری بدون رقابت حداکثری و پرشور اثر چندانی ندارد و در کاهش چشمگیر حضور حداکثری موثر خواهد بود.
وی با مثبت خواندن نگاه ستاد انتخابات استان نسبت به جامعه خبری یادآور شد: برای ارتباط و تعامل بیشتر جامعه خبرنگاران با ستاد انتخابات استان جلسات زیادی با گروه‌های مختلف رسانه در استان و دیگر شهرستان‌ها برگزار شده و تا زمان انتخابات برگزار می‌شود.
* خط قرمز شورای تامین گلستان نگاه قومی مذهبی در انتخابات است
رئیس کنیته امنیت ستاد انتخابات گلستان در این جلسه اظهار کرد: خط قرمز ما خدشه و لطمه به فضای قومی و مذهبی در فضاهای مجازی و رسانه است و به شدت به این عمل برخورد می‌شود.
حبیب‌الله سیفی افزود: هرگونه خدشه و لطمه‌ای که باعث از بین رفتن وحدت و انسجام بین اقوام و مذاهب مختلف در گلستان وارد شود وارد عمل شده و به شدت با آن برخورد می‌کنیم.
وی گرم‌شدن تنور انتخاباتی توسط خبرنگاران و رسانه‌ها را از اقدامات مطلوب در این برهه نام برد و گفت: گرم‌شدن تنور انتخاباتی اگر به اصل انتخابات لطمه نزند، مطلوب است.
رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات گلستان تضیعف دولت را در این شرایط مناسب ندانست و ادامه داد: با توجه به تحریم‌ها و شرایط ویژه اقتصادی در کشور دولت نیز اقدامات خوبی در حد بضاعت خود انجام داده و در این شرایط تضعیف دولت سبب تضعیف نظام جمهوری اسلامی می‌شود.
وی کمک به انتخاب اصلح  توسط مردم در انتخابات را از وظایف مهم خبرنگاران برشمرد و خاطرنشان کرد: خبرنگاران با روشنگری و انعکاس اخبار واقعی می‌توانند در انتخاب اصلح به مردم کمک کنند.
سیفی ادامه داد: عمل به قانون سرلوحه کار ستاد انتخابات استان گلستان است و به دور از هرگونه تبعیض این کار را انجام داده و از تخلفات جلوگیری می‌کنیم که در این مسیر دستگاه قضایی نیز همراه و کنار ما خواهد بود.
* حضور حداکثری اولویت ما در انتخابات است
فرماندار شهرستان آزادشهر در این جلسه گفت: حضور حداکثری اولویت ما در انتخابات اسفندماه است و توصیه می کنیم خبرنگاران از پرداختن به هرگونه حواشی دوری کنند.
سیدرسول حسینی اظهار کرد: فضاهای مجازی و رسانه ظرفیت خوبی برای اطلاع‌رسانی، حضور حداکثری و انتخاب اصلح توسط مردم است که باید در مسیر درست و قانونی از این ظرفیت استفاده شود.
انتهای پیام/
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما