تاریخ انتشار
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱
۰
کد مطلب : ۳۰۹۵

انحراف از تشکیل مجلس عصاره فضائل ملت / مجلسی در راس امور کشور یا در راس امور نماینده و اعضای ستادش

انحراف از تشکیل مجلس عصاره فضائل ملت / مجلسی در راس امور کشور یا در راس امور نماینده و اعضای ستادش
به گزارش گلستان پرس ؛ تصویر تابناک از مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ، همان تصویر مبنایی ،اصولی و قانونی است که  حضرت امام (ره ) ترسیم نموده است. اما با تحریف مادی و معنوی عامدانه سخنان امام(ره)تصویر دیگری از آن جعل و ارائه می شود!
مجلس عصاره فضایل ملت است ؛یک جمله حق و البته تحریف شده مادی است که از آن اراده باطل می گردد.همچنانکه امام علی (ع) می فرمایند:" لَمَّا سَمِعَ قَوْلَ الْخَوَارِجِ لَا حُكْمَ إِلَّا لِلَّهِ كَلِمَةُ حَقٍّ يُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ و چون گفته خوارج را شنيد كه حكومت جز از آن خدا نيست، فرمود: سخن حقى است كه بدان باطلى را خواهند.
اصل کلام امام خمینی (ره ) در این ارتباط این است که :"شما که وکیل از جانب ملت هستید، و عصاره فضایل ملت هستید، باید در آنجا همان معنایی که مأمور او شدید از طرف ملت، همان معانی باشد. ملت یک ملت اسلامی است و اسلام را می‌خواهد و احکام اسلام را می‌خواهد. شما وکیل نیستید که بروید آنجا بنشینید و حسابهایی که خودتان با هم دارید را صاف کنید. اگر یک همچو کاری بشود، این انحراف است و غصب است آن محل برای شما. شما باید -ان شاء الله ."
امام خامنه‌ای در دیدار اخیر اقشار مختلف مردم؛ شاخص‌های انتخاب درست در انتخابات مجلس را بر شمردند ؛ شاخص هایی که مردم با اعتقاد و التزام بدان می توانند در گام اول یک مجلس عصاره فضائل خود و در گام دوم یک مجلس در راس امور کشور را تشکیل دهند:
اولا باید فردی را برای مجلس انتخاب کرد که مؤمن، انقلابی، شجاع، دارای روحیه جهادی، کارآمد و به معنی واقعی کلمه طرفدار عدالت باشد.
ثانیا فردی که از سخن گفتن بر ضد فلان قدرت خارجی هراس دارد، لایق نمایندگی مردم با عزت، مقتدر و شجاع ایران نیست.
ثالثا باید افرادی را انتخاب کرد که بتوانند پرچم عدالت اعم از عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی را در کشور برافراشته نگه دارند.
بدیهی است که همانطور معظم له در ادامه تاکید نمودند :" مردم باید افرادی با چنین ویژگی هایی را بشناسند و به آنها رأی دهند اما اگر خودشان نمی توانند به شناخت برسند، از راهنمایی و مشورت افراد بصیر و مورد اعتماد استفاده کنند بنابراین هیچ کسی نباید بگوید چون افراد را نمی شناسم رأی نمی دهم. همه باید با اتکاء به خداوند وارد میدان شوند و رأی دهند."
بنابراین اگر بعض مردم رای ندادند و یا بعض مردم افرادی با چنین ویژگی را انتخاب نکردند _که عمدتا به عدم شناختن آنها بر می گردد_ و یا افراد بصیر و مورد وثوق با بهانه های واهی و ترس از هزینه های علنی چنین اقدامی، به مردم راهنمایی و مشورت ندادند ؛ قطعا این مجلس عصاره فضائل ملت نخواهد بود و نباید ۴سال آینده گلایه کنیم که این چه مجلسی است که در راس امور کشور نیست و خود را به راس امور  هر نماینده و اعضای ستاد انتخاباتی اش تنزل داده است و صرفا در مجلس بدنبال صاف کردن حساب های انتخاباتی خودشان و اسپانسرهای خودشان و...هستند
انتهای پیام/
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما